Projektowanie. Sztuka dobrych wyborów

──────

Nazywam się Sylwia Siudak-Bielecka i jestem projektantką wnętrz, działającą na różnych polach branży kreatywnej, a to jest strona z moim portfolio*. 

Być może zastanawiasz się, co wspólnego z projektowaniem ma widoczna powyżej ikona pandy?

Cóż, znaczek ten towarzyszy mi już od kilku lat - powstał w sumie przypadkiem, gdzieś na marginesie szkolnego zeszytu... Głęboko utożsamiam się z wartościami, które panda symbolizuje: harmonią i równowagą, życiem w zgodzie z własną naturą i we własnym tempie, spokojem i konsekwencją zamiast chaotycznej pogoni za... sukcesem finansowym, trendami... i wszystkim tym, za czym gonimy na codzień. 

Panda to indywidualizm, podążanie własną ścieżką, balans między Yin i Yang, między sercem i rozsądkiem - między myśleniem i czuciem. 

Dokładnie takie cele i wartości towarzyszą mi stale w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

W projektowaniu stawiam w dużej mierze na intuicję, na wyczucie indywidualnych potrzeb i emocji klienta, przestrzeni w której pracuję, temperatury barw i materiałów, ale też na relacje, normalną ludzką rozmowę, uśmiech i szczerą chęć pomocy. Z drugiej strony projektowanie nie ma racji bytu bez solidnej bazy, jaką są wymiary, parametry, gabaryty, funkcje, ergonomia, budżet lub jego brak – a także upływ czasu.

──────


W tym kontekście, serdecznie zapraszam do zapoznania się z moim portfolio projektowym, podzielonym na nastepujące kategorie:


──────

Zapraszam również do zapoznania się z projektem, który prowadzę pod hasłem #PogadajmyoPOTRZEBACH

Projekt ten poświęcony jest rozważaniom na temat naszych ludzkich potrzeb w przestrzeniach; w ramach projektu prowadzę współpracę z klientami (aranżacje wnętrz mieszkalnych) oraz dzielę się swoimi przemyśleniami w formie wpisów blogowych oraz podcastu.

Więcej informacji:
pogadajmyopotrzebach.siudak.art.pl
pogadajmyopotrzebach.siudak.art.pl/BLOG

SpotifyFacebookYouTube

──────

* Niniejsze portfolio jest kompleksowym podsumowaniem moich dotychczasowych doświadczeń projektowych i służy przedstawieniu moich zainteresowań, jako projektantki - osoby kreatywnej. W celu uzyskania informacji na temat mojej oferty, zapraszam do kontaktu mailowego, telefonicznego lub poprzez media społecznościowe. 

Napisz do mnie!e-mail: sylwia@siudak.art.pl
lub zadzwoń!tel: 693 820 044

Parę słów więcej o mnie:

Swoją przygodę z projektowaniem rozpoczęłam w sześcioletnim „plastyku” – POSSP w Krakowie. Następnie ukończyłam studia licencjackie oraz magisterskie na wydziale Architektury Wnętrz w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. W międzyczasie ukończyłam również szkołę grafiki komputerowej Publishing School, na kierunku Poligrafia. 
W czasie swojej edukacji podjęłam praktykę zawodową. Próbowałam swoich sił w dziale marketingu w firmie Wawel S.A. i następnie w agencji reklamowej F. U. H. NANA na stanowisku grafika. Szybko jednak porzuciłam przygodę z etatem na rzecz realizowania większych i mniejszych zleceń z obszarów projektowania graficznego, architektury wnętrz oraz wystawiennictwa. Taką działalność, opartą na realizacji różnych zleceń z różnych obszarów branży kreatywnej lub też z ich pogranicza utrzymuję do dziś.
Szczególnym projektem wystawienniczym, w których brałam udział w charakterze asystentki głównego projektanta - dr hab. Tomasza Wójcika, prof. ASP to wystawa Andrzeja Wajdy w gmachu głównym Muzeum Narodowego w Krakowie. Wystawa została otwarta w kwietniu do września 2019 r. Niezależnie od pracy przy aranżacji wystawy, opracowałam również warstwę graficzną przestrzeni wystawy - teksty, fototapety, fotosy, a także zrealizowałam kilkaset faksymiliów dokumentów, drukowanych na autentycznym, starym papierze, według plików graficznych przygotowanych przeze mnie na podstawie zdjęć i skanów oryginalnych dokumentów. Wystawa zdobyła nagrodę PiSF 2021 „za najwybitniejsze dokonanie wystawiennicze związane z kulturą filmową w Polsce i na świecie oraz za imponujące i kompetentne wykonanie, które zostało docenione przez odbiorców”. Wystawa została przygotowana w sposób pozwalający na jej transport i ekspozycję w innych przestrzeniach. Reedycja, wg naszego projektu, której montaż miałam okazję przeprowadzić, nastąpiła w październiku 2021 roku (15.10.2021 - 01.02.2022), w Muzeum Okręgowym w Suwałkach, pod tytułem Wajda Suwałki
Szczególna okazała się również moja realizacja projektu wystawy "Cud Światła. Witraże średniowieczne w Polsce", w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie. Wernisaż odbył się 13 lutego 2020 roku. W ramach pracy przy projekcie aranżacji wystawy opracowałam również warstwę graficzną przestrzeni wystawy, teksty kontekstowe, fototapety i inne towarzyszące elementy graficzne. Wystawa zdybyła wyróżnienie w 41. konkursie Sybilla. 
Na dwa słowa w tym miejscu zasługuje również moja współpraca z działem dostępności Muzeum Narodowego w Krakowie, prowadzonym przez p. Iwonę Parzyńską, która rozpoczęła się od przygotowania projektu aranżacji wystawy pokonkursowej Biennale Sztuk Plastycznych Osób z Niepełnosprawnościami, otwartej w Kamienicy Szołayskich, (oddział MNK przy pl. Szczepańskim w Krakowie), w dniach 4 października - 20 listopada 2022 r. Od tego czasu starannie rozwjam swoją wiedzę i zawodowe doświadczenie w zakresie wyjątkowości ludzkich potrzeb, wzbogacając tym samym moje żywe, trwające już od kilku lat zainteresowanie psychologią człowieka. Wyrazem mojego głębokiego zafascynowania tym obszarem jest projekt "Pogadajmy o potrzebach" opisany powyżej.
Od października 2021 roku zajmuję stanowisko asystentki w III Pracowni Projektowania Mebli i Elementów Wyposażenia Wnętrz, na ASP w Krakowie - w miejscu, w którym przeszłam gruntowną szkołę projektowania przez okres studiów licencjackich i magisterskich. Jestem dumna, że mogę teraz przekazywać dalej zdobytą wiedzę i doświadczenia kolejnym studentom.